шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

 Студент Тадеуш Редих, син багатого урядовця щиро покохав українську дівчину Ганнусю - дочку багатодітного священика з-під Холма. З перших днів і до четвертого курсу навчання в Академії рільництва вони були нерозлучними: разом виконували науково-дослідну роботу. Сталося так, що Ганнуся вже чекала дитину, а ні її батьки, ні родина Тадеуша про шлюб і слухати не хотіли. На перешкоді була віра (він - католик, вона - православна) і те, що коханий із багатих, а вона - без посагу. Палко закохані не знали, як бути далі, журилися через безвихідь.

Одного літнього дня, повертаючись з практики, з поля, вони присіли відпочити під улюбленою сосною, притулившись до її стовбура... і згоріли. Люди стверджували, що була короткочасна гроза, і кульова блискавка, миттєво обпаливши стовбур дерева, спалила їх. Тіла їхні були немовби живі, але варто було доторкнутись до них, як вони вмить перетворились у сірий попіл.

Небо поєднало їх долі, Небо освятило їх любов та шлюб, а для нас на землі залишило легенду.

Студентська громада насипала над їхнім прахом високу могилу. Землю носили в шапках, долонях, у фартухах. Оплакували їх і дів­чата, і хлопці. Після насипання пагорба верхівку сосни зрізали на рівні насипаної землі. Обсадили пагорб квітами, гарно впорядкували дорогу. Неподалік дзюркотів потічок із джерела, у наш час - заму­лений і пересохлий.

Сосни - посестри тої, яка була свідком кохання Тадеуша і Ганнусі, ростуть неподалік від "пагорбка любові" й досі. А вершину гори у вісімдесятих роках знесла військова кафедра, яка обладнала там "спостережний пункт". Неподалік розмістились новобудови. "Пагор­бок любові", де закохані більше як півстоліття тому давали клятву вірності одне одному, у наші дні занедбаний. Унікальну місцевість не завадило б упорядкувати, щоб оживити легенду.


Джерело: Літературно-мистецький альманах «Витоки», м.Дубляни. Видавництво «Край», 2002р.

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: