шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

Колись давно жила в Дублянах заміжна поміщиця, котра мала великий маєток, сад та озеро. Поміщиця була залюблена в свій сад і берегла його, як зіницю ока. Озеро в неї було таке чисте, що плесо вражало своєю блакиттю, в якій відбивалося небо. Поміж білих хмаринок пропливали лебеді. Поміщиця любила й сама прогулюватися човном по озері, і тоді лебеді підпливали до неї і брали їжу з рук.

На схилі віку вона подарувала свій маєток дублянській рільничій школі і попросила, щоб по смерті її поховали в саду за будинком. У саду, який тепер називається ботанічним, досі зберігся нагробок з дуже пошкодженим написом.
Кажуть, що й по смерти поміщиця пильнує свій сад й озеро, і коли їй видається, що їх занедбали, то дуже гнівається. Тоді плесо озера навіть у погідний день вкривається брижами, листя дерев тривожно тріпоче і шелестить. Інколи вдавалося побачити її постать у білій сукні, вона швидко рухалася поміж дерев і зникала без сліду.

Легенда від Юрія Винничука


 Також читайте історичний факт про Надмогильну плиту пані ЛЬОДИНСЬКІЙ в ботанічному саду у Дублянах


 

Коментарі  

+1 #2 RE: Дублянська паніІсторик Недорізаний 09.04.2014, 22:45
http://www.sejm-wielki.pl/b/15.486.25 тут її родовід..
+3 #1 RE: Дублянська паніІсторик Недорізаний 09.04.2014, 22:40
Я тут шукав, як той надпис , що на плиті, розшифровувався і дещо знайшов, дещо і сам переклав, з інтернетом морочився :lol: . Якщо дослівно із перекладу(надпи с на латині) то так..."Тут лежить Людонська жона Петра. Тіло у Львові але душею тут спочила дня лютого року 1837"...І мій переклад останнього рядка.."Садиба залишилася, але я пішла".

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: