шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

Дубляни

Дубляни - геральдика (прапор, герб)

На сьогоднішній день Дубляни використовують два геральдичні елементи  - прапор та герб.
Обидва були затвердженні в 1991 на засіданні Дублянської міської ради.

Прапор (хоругва)  - квадратне полотнище. На жовтому фоні зображене синє «Око провидіння». Згори і знизу хоругва має синю лиштву, розмір якої визначається співвідношенням 1/10 від ширини хоругви.

Прапор / Хоругва Дублян

Герб – виконаний у формі золотого щита. На  золотистому тлі, на зеленій землі стоять два зелених дуби, між якими розташоване «Око провидіння».
Давній символ «Око провидіння»  з’явився в сучасній дублянській геральдиці зовсім не випадково.
Його знаходимо ще в документах з 1866  на печатці «Громада Дублян».

Герб м. Дубляни

Дубляни - історія

 Перша писемна згадка про Дубляни датується 1440 роком , а документи 1468 року засвідчують непорозуміння щодо правдивості визначення меж дублянських угідь. Архівні манускрипти з 1578 року проливають світло на особистість першого відомого власника Дублян, поміщика Михайла Хоментовського.

Не проминули Дублян і турецько-татарські навали. В історичних джерелах, зокрема від 1649 року, зазначено, що представники місцевої влади пояснювали неможливість збирання податків з мешканців села з причини «спустошення села, млина, корчми, церкви татарами, захоплення ними частини селян, а також вимирання значної кількості людей від пошестей». Національний і соціальний гніт селян поляками в Україні приводив до частих селянських заворушень і повстань. Вже Хмельниччина в середині XVII століття завдала королівській Польщі такого сильного удару, що від повстань вона не здужала поправитися. Від початку XVIII ст. Польською державою керують не її правителі, а заграничні уряди. Це привело до поділів Польщі між Австрією, Прусією та Росією, внаслідок яких західна частина України була загарбана імперією Габсбургів і 19 вересня 1772 року австрійські війська окупували Львів. З цього моменту місто стає адміністративним центром новоутвореної Австрійської провінції — так званого Королівства Галичина і Володимірія () з Великим Князівством Краківським. Це був штучний витвір, оскільки включав українські землі східної Галичини з центром у Львові та західної, польської, з центром у Кракові. Панівна польська верхівка чинила опір розчленуванню Галичини і об'єднанню її східної частини з Північною Буковиною, яка також була під Австрією, в окрему адміністративну одиницю, бо такий поділ загрожував польській гегемонії в краї. Галичина ввійшла до складу Габсбурзької імперії за часів правління імператора Йосифа II, який розглядав її як лабораторію для своїх соціально-економічних та освітніх реформ.

З того часу за українською частиною краю закріплюється назва Східна Галичина. Звертаємо увагу читача на ці політичні події, бо саме вони, як побачимо пізніше, мали значний вплив на розвиток сільсько-господарської науки в нашому краї й на історичну долю Дублян.

Дубляни

Місто Дубляни розташовене на території Західної України, біля  Львова.  Кажуть, що  колись росли тут дуби, від того і походить  назва міста. Англійською чи польською пишеться так:  Dubliany.  Перша писемна згадка про Дубляни датується 1440 роком. Дубляни ЛНАУБагато випробувань лягло на плечі дублянців. Так, близько 1649 року Дубляни переживають турецько – татарську навалу. З 1722 року місто Львів стає центром Австрійської провінції – так званого Королівства Галичина і Володимирія з Великим Князівством Краківським. В роки Першої світової війни (1914)  у Дублянах квартирувала російська військова частина .  1918 рік -  в Дублянах були частини Української Галицької Армії. 1941-1944рр німецька окупація.  З 1939  року  місто  під Московським наглядом.  І, нарешті, в 1991 році наше місто офіційно стає під Український прапор.

м. Дубляни - основні дані

На Україні є щонайменше 3 населених пункти з промовистою назвою "Дубляни":

  • місто Дубляни, що знаходиться у Жовківському районі Львівської області.
  • Дубляни - селище міського типу у Самбірському районі Львівської області.
  • село Дубляни у Демидівському районі Рівненської області.Одному з цих міст, а саме Дублянам Жовківського району, Львівської області і присвячено цей сайт.

Отже, про наше місто у "двох словах" Smile :

Перша згадка про місто - 1440 рік.
Засновані Дубляни у 1468 році. Отримали статус міста у 1978 році.
Населення, орієнтовно, 11000 чоловік.
Площа, орієнтовно - 4,95 квадратних кілометри.
Індекс поштовий такий: 80381
Гео координати наступні: 49 градусів, 53 хвилини 46 секунд Північної широти. Та 24 градуси 5 хвилин 33 секунди східної довготи.

На території міста знаходиться Львівський національний аграрний університет

Ну і влада міста у нас за такою адресою:
Дубляни, вул.Студентська, 5
Міський голова на даний час: Попович Василь Юрійович

Дубляни - географічне положення

Дубляни розміщені на 49°54' північної широти та 24°05' східної довготи над річкою Підболоткою, притокою Полтви, на північному схилі гряди, яка тягнеться в південно-східному напрямку від грибовицьких горбів. Південним боком гряда прилягає до долини річки Полтви, а північним краєм межує з широкими торфовищами, колишніми непрохідними болотами, що простягаються від Брюхович і Гряди в напрямку Яричева та Задвір'я.

Характер місцевості: перехід Лісостепу в Полісся. Торфовища з півночі та болота Полтви з півдня, порівняно низинне розміщення Дублян сприяють високій вологості клімату та частим мрякам.

Околиці Дублян мало заліснені. Лісового захисту від північних вітрів практично немає; з півдня Дубляни прикриваються залишками невеликого ліска під назвою «Малиняк», віком близько чотирьохсот років і площею 6 га.
Поля навкруги Дублян несуть назви: з південного сходу — «Карвати», з півдня — «Корчунок», з заходу — «Підлужки», з півночі — «Торфи».
Грунти мають широкий спектр за своїм хімічним складом, глибина культурного шару коливається в межах від 0.2 до 0.7 м і більше. Початок польових робіт припадає на кінець березня, частіше, одначе, — в перших числах квітня. Чудова, здебільшого, «золота осінь» сприяє завершенню обробітку полів майже на початку листопада.


Дубляни лежать на відстані 25 км від районного центру м. Жовкви, 3 км від залізничної станції Дубляни-Ляшки та 6 км від обласного центру м. Львова.
Головна дорога, яка в минулі часи з'єднувала Дубляни з Львовом, пролягала від давнього центру села, біля каскаду озер і церкви, на південь попри старий млин, сільське кладовище, в напрямку малехівського кладовища, а далі, минаючи малехівську церкву, через горбок вела до Старих Збоїщ і Львова. Північно-західна дорога своїм положенням збігається з сучасною і прямує через Пісок до села Грибовичі. Теперішня головна дорога, що з'єднує Дубляни з київською автострадою, прокладена порівняно недавно, в 1876-1877 роках з метою виходу до битої дороги, а далі — до залізничної станції Дубляни-Ляшки. Таким способом малося на меті розв'язати транспортну проблему. Одночасно з будівництвом вздовж дороги висаджено молоді берези, залишки яких збереглися до нинішніх часів. У 1892 році при цій дорозі, на узліссі Малиняка, встановлено статую Божої Матері, роботи скульптора Марковського, знищену в час повоєнних лихоліть і відновлену в 1992 році.
Транспортне сполучення між залізничною станцією і навчальним закладом здійснювалося диліжансом на десять персон, а далі поїздом до станції Підзамче у Львові. У 1913 році розроблено проект залізничної колії до Рільничої академії, але перша світова війна перешкодила впровадити його в життя.
Дороги східного напрямку залишилися польовими, з'єднуючи поля з селом.
Частково збережені до сьогодні давні мікротопоніми Дублян: «Пісок», «Тамта сторона», «Куток», «Кінець» розмежовувалися між собою долинками живописних проток і потічків.


Джерело: Юрій Токарський. Дубляни: історія аграрних студій 1856-1946 — Львів: Львівський державний аграрний університет, 1996.

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: