шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

Будівництво церкви Успення Пресвятої Богородиці  датується 1912 роком і було проведене стараннями о. Володимира Коновальця, пароха парафії Малехів, до якої село Дубляни тоді належало.Церква Успення Пресвятої Богородиці  у Дублянах

Хрещата одноверха церква нагадує споруди архітектора Василя Нагірного. Складається з квадратної нави, витягненого прямокутного бабинця, вкорочених прямокутних бокових рамен і гранчастого в плані вівтаря з двома прямокутними ризницями на боках. Наву вінчає шоломова баня на великому світловому восьмибічному барабані середхрестя, завершена ажурним ліхтарем з маківкою. Бокові рамена та бабинець вкриті двосхилими дахами, а вівтар — п'ятисхилим. Кути тинькованих стін церкви і барабана підкреслені лопатками, завершені аркатурним пояском. Портал західного фасаду завершений трикутним фронтоном, в тимпані якого розташована ліпнина з датою побудови «1912». Над ним у круглій ніші в площині західного причілку розміщена скульптура Пресвятої Богородиці. Вперше мистецьке оформлення інтер'єру церкви було виконане у 1988-1989 роках. У 2001 році, за ініціативою отця Володимира Високінського та завдяки наполегливій допомозі й коштам греко-католицької громади було реалізоване відновлення храму, в тому числі живопису інтер'єру. Тоді ж у церкві розміщено новий іконостас різця майстра Ярослава Гайди, образи намісного ряду, виконані малярем Романом Василичем.

Тут зберігається ікона Йосипа Обручника, пензля відомого українського художника Антона Манастирського.

На південний захід від церкви розташована мурована стінна дзвіниця, завершена великим трикутним фронтоном, фланкованим двома маленькими. В її нижній частині розміщені два аркові прорізи для дзвонів, а у центральному фронтоні один вужчий.


Джерело: Юрій Токарський,  Юрій Дубик   «Архітектурний комплекс Львівського державного аграрного університету 1856–2006» (2006р.)

 

 

 

Коментарі  

+1 #5 RE: Церква Успення Пресвятої Богородиці у Дублянахadmin 16.10.2015, 01:06
Домен .COM можна використовувати фактично для будь-якого комерційного або некомерційного веб-сайту. Обмеженнь реєстрації немає. Оплата домену орієнтовно 12 дол. на рік. Якось так.
0 #4 RE: Церква Успення Пресвятої Богородиці у ДублянахV 15.10.2015, 22:21
на рахунок сайту церкви то це епік фейл. пояснюю. .com це домейн верхнього рівня який задумувався як домейн для комерційних організацій. звичайно це все на даний час втратило смисл в звязку з розвитком інтернету і використання його далекими людьми. але це як знак "свише". церква перерворюється на фінансову організацію. прайс на рибу буде на сайті???
-1 #3 RE: Церква Успення Пресвятої Богородиці у ДублянахБандера 15.07.2015, 17:23
Попович сам землі роздає і незважає на самих мешканців. Дублянське озеро вже віддав. Швидко все Закарпаття звідки він родом переїде в дубляни, бо він сам роздає землі прикриваючись земельною комісією.
+1 #2 RE: Церква Успення Пресвятої Богородиці у ДублянахАдмін 13.05.2014, 08:42
Розмістив
0 #1 Andrij 09.05.2014, 08:36
Створено сайт церкви, прохання адресу сайту по можливості розмістити в себе в статті www.miykhram.com

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: