шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

ЦЕРКВА СВЯТОГО РІВНОАПОСТОЛЬНОГО КНЯЗЯ ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО

Церква  св. Рівноапостольного князя Володимира Великого. Основана на честь і прославу Пресвятої Богородиці – Володарки України. Фундатор храму – ректор Львівського національного аграрного університету, професор Володимир Снітинський. Жертводавці – професори, викладачі, працівники, та студенти університету. Церкву збудовано Року Божого 2009, і було освячено у Дублянах 14 жовтня -  на свято Покрови .

Архітектор Андрій Степанюк. Конструктор Іван Добрянський.ЦЕРКВА СВЯТОГО РІВНОАПОСТОЛЬНОГО КНЯЗЯ ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО


фото надав: Ю. Токарський.

Церква Успення Пресвятої Богородиці у Дублянах

Будівництво церкви Успення Пресвятої Богородиці  датується 1912 роком і було проведене стараннями о. Володимира Коновальця, пароха парафії Малехів, до якої село Дубляни тоді належало.Церква Успення Пресвятої Богородиці  у Дублянах

Хрещата одноверха церква нагадує споруди архітектора Василя Нагірного. Складається з квадратної нави, витягненого прямокутного бабинця, вкорочених прямокутних бокових рамен і гранчастого в плані вівтаря з двома прямокутними ризницями на боках. Наву вінчає шоломова баня на великому світловому восьмибічному барабані середхрестя, завершена ажурним ліхтарем з маківкою. Бокові рамена та бабинець вкриті двосхилими дахами, а вівтар — п'ятисхилим. Кути тинькованих стін церкви і барабана підкреслені лопатками, завершені аркатурним пояском. Портал західного фасаду завершений трикутним фронтоном, в тимпані якого розташована ліпнина з датою побудови «1912». Над ним у круглій ніші в площині західного причілку розміщена скульптура Пресвятої Богородиці. Вперше мистецьке оформлення інтер'єру церкви було виконане у 1988-1989 роках. У 2001 році, за ініціативою отця Володимира Високінського та завдяки наполегливій допомозі й коштам греко-католицької громади було реалізоване відновлення храму, в тому числі живопису інтер'єру. Тоді ж у церкві розміщено новий іконостас різця майстра Ярослава Гайди, образи намісного ряду, виконані малярем Романом Василичем.

Тут зберігається ікона Йосипа Обручника, пензля відомого українського художника Антона Манастирського.

На південний захід від церкви розташована мурована стінна дзвіниця, завершена великим трикутним фронтоном, фланкованим двома маленькими. В її нижній частині розміщені два аркові прорізи для дзвонів, а у центральному фронтоні один вужчий.


Джерело: Юрій Токарський,  Юрій Дубик   «Архітектурний комплекс Львівського державного аграрного університету 1856–2006» (2006р.)

 

 

 

Костел

Костел. Здійснення планів нового будівництва започаткувалося у 1878 р., коли за ініціативою капелана школи о. Левандовського та фінансової допомоги Адама Сап'єги навпроти професорських будинків був збудований в неороманських і неоготичних формах невеликий костел-каплиця,посвячений правдоподібно Марії Панні, який був філією римо-католицької парафії в Малехові.Костел та дзвіниця у Дублянах, північна сторонаПравославна церква /костел, фото Ю.Франків, 2005р

Це однонавна прямокутна споруда з дещо вужчою п'ятигранною апсидою, орієнтованою на південь і прямокутною ризницею від заходу. Нава вкрита двосхилим дахом, замкнутим двома щипцями на торцях, вівтар накритий нижчим п'ятисхилим дахом. Стіни костелу підперті ступінчастими контрфорсами. На центральній осі головного північного фасаду розташований портал головного входу до храму. Портал сформований двома колонами з романськими капітелями, півкруглою аркою та готичним трикутним фронтоном. Над головним входом розташоване кругле вікно - розета, проріз котрого декорований перспективним штукатурним обрамленням. Фасад завершується сигнатурою з маківкою, основа якої сформована нішою з фігурою Божої Матері. У бічних нішах над контрфорсами розташовуються фігурки ангелів. Високі вікна основного об'єму та апсиди декоровані профільованою штукатурною лиштвою. Тиньковані стіни костелу завершуються декоративним фризом з аркосоліями. Внутрішнє оздоблення, виконане малярем Діллером, вирізнялося довершеністю та мистецькою красою. Прибудова до східного фасаду та реконструкція споруди під бібліотеку, друкарню й спортивний зал тощо позбавила витончену пам'ятку архітектури первинних пропорцій та краси.Костел у Дублянах, південна сторона

У 1991 році храм передали православній автокефальній громаді, стараннями вірних та отців Миколи Лучинина та Івана Саса його відновлено й освячено як церкву Успення Пресвятої Богородиці. Мистецьке оформлення інтетер'єру  церкви  реалізоване  малярем   Романом  Довгаником,  виконання іконостасу належить дублянському художникові Михайлу Ільківу. Тоді ж на подвір'ї церкви була збудована стінна дзвіниця.

Від професорських садиб до костелу вела липова алея, доріжка якої була викладена з добре випаленої червоної цегли, кладеної на ребро. Фрагменти цієї доріжки ще де-не-де збережені біля сучасного 12-поверхового будинку.


 Джерело: Юрій Токарський,  Юрій Дубик   «Архітектурний комплекс Львівського державного аграрного університету 1856–2006» (2006р.)

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: