шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

Надмогильна плита пані ЛЬОДИНСЬКІЙ в ботанічному саду у ДублянахПерекази старожилів Дублян донесли до наших днів легенду про багату дублянську землевласницю, котра начебто подарувала свій маєток на користь рільничої школи і звеліла після смерті поховати себе в парку поблизу озера, де було встановлено надмогильну плиту, яка багато десятиліть пролежала тут на землі. Плита виконана з вапняку і складається з двох окремих паралелепіпедів розмірами 1,43 х 0,77 х 0,17 м та 0,60 х 0,85 0,19 м. Більша плита обрамлена дещо зіпсутою барельєфною рамкою шириною 0,07 м, у середині рамки викарбуваний текст латинською мовою.

За ініціативою громади греко-католицької церкви та за допомогою Дублянської міської ради у 2000 році тут науковим співпрацівником Інституту

народознавства Національної академії наук України Михайлом Рожком проведено археологічні дослідження, в результаті яких жодних залишків поховання не виявлено.

З метою порятунку і збереження пам'ятки плиту піднято і встановлено на підвищення, запроектоване архітектором Юрієм Дубиком. Тут на похилій частині постаменту розміром 1,9 х 1,0 м під кутом 40° розташовано плиту з написом, решта - на дещо ширшій в плані горизонтальній частині, що піднята над землею. Плита огороджена декоративним ланцюгом.Надмогильна плита пані ЛЬОДИНСЬКІЙ в ботанічному саду у Дублянах

Для підтвердження висновків розкопок відомий львівський вчений професор Андрій Содомора спробував прочитати і перекласти на українську мову напис на плиті, що виконаний латинською мовою, одначе з причини його значного пошкодження це вдалося зробити тільки фрагментарно "

ТУТ ЛЕЖИТЬ ЛЬОДИНСЬКА ЖОНА ПЕТРА.   ТІЛО -  У ЛЬВОВІ АЛЕ ДУШЕЮ ТУТ СПОЧИЛА ДНЯ ЛЮТОГО РОКУ 1837"

 НАПИС НА ПЛИТІ п. ЛЬОДИНСЬКОЇ

На підставі проведених досліджень можемо зробити висновок, що цей об'єкт лише пам'ятний знак, який засвідчує волю власниці Дублян.


 Джерело: Юрій Токарський,  Юрій Дубик   «Архітектурний комплекс Львівського державного аграрного університету 1856–2006» (2006р.)

 

 

Коментарі  

0 #1 RE: Надмогильна плита пані ЛЬОДИНСЬКІЙ в ботанічному саду у ДублянахМирон Шмигель 03.02.2018, 22:45
Личаків, могила під дев'ятим номером.

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: