шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

На західному фасаді колишнього головного навчального корпусу Академії рільництва у Дублянах з правого боку від вхідних дверей у міжвіконному просторі на висоті 2,5 м встановлено у січні 1993 барельєф Степанові Бандері роботи скульпторів Василя та Володимира Одрехівських. Плита барельєфа розміром 1,11 х 0,75 м виконана з білого вапняку, має зліва та зверху фігурне обрамлення. Погруддя Степана з ледь повернутою головою до вхідних дверей розташоване в центрі, верхній лівий кут оздоблений китицею червоної калини, внизу викарбуваний напис: «СТЕПАН БАНДЕРА тут студіював у1930-1933 рр.»

 

Дня 4 січня 1999 р. в округлому сквері перед колишнім головним навчальним корпусом за кошти громадськості встановлено пам'ятний знак, а 5 жовтня 2002 р. освячено монумент визначному діячеві національно-визвольних змагань України, провідникові Організації Українських Націоналістів, студентові рільничо-лісового факультету Львівської політехніки у 1928-1933 роках Степанові Бандері різця скульпторів Ярослава та Володимира Лози.Монумент Степанові Бандері Архітектурну частину виконали архітектори Микола Шпак і Володимир Блюсюк. Бронзова статуя молодого Степана висотою 3,5 м на повний зріст з ушляхетненим лицем, правою рукою на серці та книгою у лівій, неначе вийшовши з навчального будинку, впевнено крокує до боротьби за утворення Української незалежної держави. Встановлена вона на потужному червоному монолітному пісковику, який безкоштовно офірував для університету Застійницький кар'єр Теребовлянського району Тернопільської області. Постамент виконаний у формі нерівностороннього видовженого п'ятикутника в плані з габаритними розмірами 2,7 х 1,6 м і висотою разом з 0,3-метровим підмурівком - 1,2 м. На південній площині каменя читаємо напис: «СТЕПАН БАНДЕРА».

 


 Джерело: Юрій Токарський,  Юрій Дубик   «Архітектурний комплекс Львівського державного аграрного університету 1856–2006» (2006р.)

 

Коментарі  

0 #1 пропро 25.02.2015, 23:03
:lol: :-) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: