шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

Про Фігуру Матері Божої у Дублянах також читайте у легендах:  Наша Заступниця і Покровителька та Легенда про Божу Матір .

При  дорозі на межі угідь Високої школи, що на узліссі "Малиняка" 1892 року встановлено статую Божої Матері різця львівського скульптора Марковського.Фігура Матері Божої у Дублянах Світлина донесла до нас первинний вигляд пам'ятника. Ми бачимо професійно виконану фігуру Божої Матері в молитві з ледь нахиленою головою та схрещеними на грудях руками.Фігура Матері Божої на узліссі "Малиняка" у Дублянах

Легкі складки одягу надають фігурі заспокійливого й водночас динамічного вигляду. Статуя поставлена на невисокому постаменті з грубого ламаного каменю, на одному з них викарбовано напис польською мовою, з якого вдалося прочитати тільки "Королеві молоді ..." Перед пам'ятником покладені знаряддя господарської діяльності селянина - плуг, коса, граблі та сніп збіжжя. У час повоєнних лихоліть, на початку 50-х років XX ст., скульптуру розбили й на цьому місці в бур'янах залишилося лише каміння, проте дублянці не забували час від часу покласти тут букет квітів чи засвітити свічку.

У 1990 році за ініціативою греко-католицької громади м. Дубляни скульптори Василь та Роман Одрехівські виконали нову скульптуру Матері Божої, що за своїми зовнішніми ознаками подібна до попередньої. Архітектурну частину та благоустрій території запроектували архітектори ЛДАУ Людмила Дацюк, Ярослав Фамуляк і Володимир Мазепа. Статуя Богородиці висотою 1,35 м встановлена на прямокутнім постаменті розміром 0,41 х 0,34 м і висотою 1,2 м на плиті з двома сходинками, яка виготовлена з бетону і облицьована мармуровою крихтою на фунті білого цементу. На постаменті розташована мармурова табличка (0,35 х 0,38 м.) з викарбуваним написом «ЗАСТУПНИЦЕ ВСІХ ХРИСТИЯН МОЛИСЯ ЗА НАС 1999 р.»Фігура Матері Божої на узліссі "Малиняка"

Над монументом на двох зварних ажурних вертикальних колонах з консолями змонтований легкий, покритий бляхою купол. Пам'ятник з трьох боків огороджений зварною металевою решіткою.

Тепер новостворений духовний меморіал є невід'ємною часткою дублянського ландшафту.


Джерело: Юрій Токарський,  Юрій Дубик   «Архітектурний комплекс Львівського державного аграрного університету 1856–2006» (2006р.)

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: