шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

Корівник

Перша мурована стайня під ґонтом з гноївнею згадується в інвентаризаційних відомостях за 1875 рік, але найцікавішою господарською спорудою навчального маєтку Високої рільничої школи в Дублянах є мурований корівник, збудований (перебудований) 1881 року й добудований і дещо змінений за проектом архітектора Андрія Шиманського у 1922 р. Корівник у Дублянах, фото 1897рГоловний східний фасад споруди виходить на подвір'я. Планування будівлі та зовнішній вигляд, що має ознаки історизму, свідчать про непересічний смак і талант архітектора, котрий спромігся цілковито сільській господарській споруді надати витончених архітектурних форм.

Двоповерхова центральна частина будівлі призначалася для приготування кормів, а два бокові одноповерхові крила з об'ємними горищами були облаштовані для утримання тварин і зберігання грубих кормів. Корівник, західна сторона. Фото, 2012рСпоруда має в плані видовжений прямокутник, стіни муровані з цегли, дах високий зі світловими віконцями, первісно перекритий ґонтом,тепер бляхою, при перебудові доповнений вентиляційними ліхтарями. Вікна великі, рівномірно розташовані на східному й західному фасадах, чавунні, профільні з лучковими перемичками. Під центральною частиною корівника збереглися просторі пивниці для коренеплодів і продуктів тваринництва. Корівник, східна сторона, фото, 2012р.Тут впродовж цілого року температура повітря утримується в межах +2-+5°С. Перед корівником було влаштоване велике бетоноване гноєсховище та збірник для гноївки. До наших днів корівник зберігся повністю, зазнав незначних зовнішніх змін у центральній частині споруди, тепер використовується для господарських потреб і вимагає негайного відновлення.

Зареєстрований як пам'ятка архітектури місцевого значення під назвою корпус №2 господарського двору.


 Джерело: Юрій Токарський,  Юрій Дубик   «Архітектурний комплекс Львівського державного аграрного університету 1856–2006» (2006р.)

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: