шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

На початку XX ст. поруч з головним навчальним корпусом збудовано в стилі модерн новий двоповерховий під черепицею (тепер металочерепиця), за попереднім задумом, гуртожиток, потім перепланований під житло. Оскільки будинок вимуруваний з червоної цегли і нетинькований, мабуть тому його в Дублянах називали "червоним". Своїм Н-подібним плануванням споруда нагадує перші професорські будинки. Перший і другий поверхи розділені тягою, яка охоплює будівлю по всьому периметру, наріжники обох поверхів прикрашені рустом із жовтуватої цегли, стіни першого поверху східного крила оздоблені горизонтальним цегляними тягами того ж кольору.Червоний будинок - гуртожиток, західна сторона, фото 2012р.

Одні центральні двері, що ведуть на другий поверх, і двоє в бокових крилах першого поверху розташовані з північного боку будівлі; вікна високі, прямокутні, декоровані тинькованим обрамленням із замковим каменем розміщені на обох поверхах споруди, із західного та південного боків на другому поверсі вмонтовані невеличкі балкони. Після війни, до завершення будівництва нового навчального комплексу та кінцевого переведення Львівського сільськогосподарського інституту в Дубляни (60-ті роки XX ст.), приміщення частково використовувалося для потреб адміністративних служб; була розташована 793-тя телефонна станція.  тепер тут маємо декілька помешкань.


Джерело: Юрій Токарський,  Юрій Дубик   «Архітектурний комплекс Львівського державного аграрного університету 1856–2006» (2006р.)

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: