шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

Зала машин, південна і західна сторона, фото 2012р.Вимога часу механізувати хліборобську працю - не могла залишитися поза увагою академії. Використання макетів сільськогосподарських машин і механізмів було недостатнім для забезпечення навчального процесу; необхідно було розширити спектр технічних навчальних предметів, організувати наукові лабораторії для випробування деталей машин на міцність, створити Крайову дослідну станцію оцінки сільськогосподарських машин.

З метою реалізації цих планів у 1912 році будується павільйон механізації (саля машин), а разом з ним - перша в Дублянах електровня, потужністю 11,5 кіловат.

За генеральним планом будівля розміщена при дорозі на схід від навчальних корпусів. Одноповерхова споруда, Т-подібна в плані, зорієнтована на схід-захід, зовнішні архітектурні ознаки свідчать про її модерний характер.

Центральна висока видовжена частина з просторим об'ємом машинного залу доповнена двома широкими балконами вздовж бокових стін, призначеними для демонстрації техніки невеликих розмірів. Східний торець з воротами для заїзду машин і додатковим вікном над ними завершується щипцем, аналогічні ворота західного торця тепер замуровані. Західна частина споруди розширена двома бічними крилами з окремими вхідними дверима, тут розташовані аудиторії, наукові та допоміжні приміщення.

Вікна високі, прямокутні, рівномірно охоплюють увесь периметр забудови. Для освітлення балконів над вікнами влаштовані квадратні прорізи. Дах переважно двосхилий, простий, покритий при будівництві черепицею, тепер бляхою, лише на південному крилі західної частини мабуть у міжвоєнний період добудовано мансардний дах із заломом, в об'ємі якого влаштовані службові приміщення. Стіни муровані з червоної цегли, нетиньковані. Прорізи вікон і дверей декоровані простими штукатурними тягами.

У 60-х роках XX ст. тут діяла ремонтно-механічна майстерня навчального господарства, пізніше військова кафедра. Тепер корпус використовується кафедрою механізації переробки і  зберігання сільськогосподарської   продукції  для   навчального   процесу   й   наукових досліджень.

Зареєстрований як пам'ятка архітектури під назвою «трансформаторна підстанція».


  Джерело: Юрій Токарський,  Юрій Дубик   «Архітектурний комплекс Львівського державного аграрного університету 1856–2006» (2006р.)

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: