шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

Переведення в 1878 році Рільничої школи в Дублянах у підпорядкування урядові Галичини та присвоєння статусу «Високої» сприяло потрійному збільшенню набору студентів. Іх кількість сягла понад сто осіб. Ці обставини змусили започаткувати капітальне будівництво навчальних, наукових, житлових, культових, господарських приміщень, створити нову інфраструктуру навчально-наукового комплексу, що формувався на засадах високого шкільництва. Так розпочався другий період будівництва у Дублянах.Цеглина з клеймом "D" - Dubliany

Це будівництво було б неможливе без створення місцевої бази будівельних матеріалів, тому неподалік, на південь від господарського двору, над потічком (поруч з теперішнім танцювальним майданчиком) у квітні 1879 року було розпочато будівництво цегельні, річною потужністю понад 500 тис. шт. Водночас тут виготовляли кахлі для печей і дренажні труби.  Уся продукція виготовлялася з місцевих матеріалів.

 

За­лишки цегольні тепер ще можна розглядіти в долішній частині парку, над потічком, на захід від стежки, що з'єднує п'ятий гуртожиток з корпусом факультету механізації с. г. Цегельня складалася з под­війної мурованої печі на 80 000 штук і шопи для виготовлення дренажних труб, покритої гонтою. Сушилася цегла під примітив­ною повіткою, що мала солом'яний дах. Вартість всіх споруд ста­новила 3 400 зл. р. Сирівцем для цегли могла бути глина, що до­бувалася в кар'єрах, мабуть, неподалік кладовища, тепер засипа­них.

Акт обліку продукції цегельні в Дублянах від 30.ХІІ.1893 року засвідчує такий обсяг виробництва за 1893 рік:

  1. Цегла високої якості — 447 689 шт.
  2. Цегла низької якості, зіпсута — 3 500 шт.
  3. Цегла плоска — 1 270 шт.
  4. Труби дренажні (дрени) — 51 630 шт.
  5. Кахлі не полив'яні, терракот — 4 003 шт.
  6. Кахлі полив'яні — 13 264 шт.

 


  Джерело: Юрій Токарський,  Юрій Дубик   «Архітектурний комплекс Львівського державного аграрного університету 1856–2006» (2006р.) 

 

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: