шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

 Газова станція у Дублянах

Наукові дослідження в галузі хімічних наук дали поштовх до будівництва, за технічним проектом директора Львівських газових підприємств Адама Теодоровича, газової станції та газгольдера для зберігання газу. Тут було встановлено обладнання Саноцької фабрики машин. Практична діяльність станції розпочалася у 1906 році. Дослідники ставили собі за мету, крім забезпечення навчального процесу, перевірити можливість переробки торфу на газ, а також промислового виробництва торф'яного газу.

Мабуть з міркувань пожежної безпеки газовиробничий комплекс був збудований в полі, далі на схід від тогочасних навчальних і житлових приміщень. Газовня була невеликою в плані, півтораповерховою від сходу та одноповерховою від заходу спорудою з комбінованим багатосхилим різновисоким і накритим черепицею дахом, який завершувався прямокутними вентиляційними ліхтарями. Фаціяти з південного, північного й Газовий заводзахідного боків мали спарені стрихові віконця та оздоблені ступінчастим підпарапетним поясом. Газгольдер Газової станції

Вікна головного об'єму високі та прямокутні, перекриті лучковими перемичками. Двері широкі, подвійні, вмонтовані зі східного боку. Стіни були муровані з червоної високоякісної цегли, ззовні нетиньковані. За внутрішнім плануванням газовня мала високий машинний зал і декілька допоміжних кімнат. Після війни споруда належала кафедрі теплотехніки, тут було організовано навчально-наукові лабораторії, аудиторію для занять, також проведено монтаж локомобіля з електричним генератором, парових турбін тощо.

Газова Станція в Дублянах

Будівництво нової середньої школи в середині 80-х років XX ст., на жаль, стало формальною підставою для руйнування пам'ятки оригінальної промислової архітектури.


Джерело: Юрій Токарський,  Юрій Дубик   «Архітектурний комплекс Львівського державного аграрного університету 1856–2006» (2006р.)

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: