шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

 Потреба у підвищенні кваліфікації винокурів зумовила відкриття школи винокурів та будівництво у 1890 р. ґуральні, яке завершилося у 1905 році. Ґуральня була обладнана модерним на той час устаткуванням, виготовленим на фабриці машин А. Любомирського у Львові. Це уможливило дослідження в царині ферментаційної промисловості та організацію крайової інспекторської групи, що мала під наглядом ґуральні Галичини.Гуральня в Дублянах, фото 1909 р.

Ґуральня збудована на території господарської частини академії, обабіч дороги, що веде на угіддя "Карвати". Прямокутна та симетрична в плані широка споруда головним південним фасадом повернута до дороги. Центральна частина будівлі - двоповерхова, два бічні крила - одноповерхові. Дещо пізніше до східного фасаду ґуральні прибудовано невеликий одноповерховий об'єм з господарськими приміщеннями.

Центральну частину споруди займав машинний зал, що освітлював двома високими вікнами, перекритими арковими перемичками. У кімнатах першого поверху та горищі розташовувалися навчальні класи школи винокурів, лабораторії, робочі місця викладачів та адміністративного персоналу контрольних станцій.

Оздоблення фасадів ґуральні вельми скромне. Більшість вікон першого поверху та горища завершуються відкритими цегляними лучковими перемичками, спарені віконця  горища в межах ризаліту мають цегляні півциркульні перемички, а під ними напис: "1906. КРАЙОВА ДОСЛІДНА ҐУРАЛЬНЯ" (KRAJOWA GORZELNIA DOSWIADCZALNA). У рівні перекриття над першим поверхом по периметру фасадів споруди влаштована штукатурна профільована тяга. Стіни муровані, потиньковані, наріжники центрального ризаліту та бічних крил виконані з нетинькованої темно-червоної цегли. Первісно ґуральня була накрита дахівкою, яку після чергового ремонту замінили на шифер.Гуральня, фото 2011р.

У 1931 році проведено капітальну реконструкцію ґуральні в Дублянах на суму 57,7 тис. злотих, витрати фінансували Наукова організація ґуральництва та Музей промисловості та хліборобства у Варшаві.

Після війни в приміщеннях ґуральні певний час були розташовані навчальні лабораторії кафедри експлуатації та ремонту машин, потім інститутська друкарня. Тепер корпус переобладнаний для потреб механічних майстерень. Зареєстрована як пам'ятка архітектури.


  Джерело: Юрій Токарський. Дубляни: історія аграрних студій 1856-1946 — Львів: Львівський державний аграрний університет, 1996.

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: