шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

За спогадами старожилів Дублян, перша школа розташовувалась у приміщенні теперішнього будинку «Просвіти». Ще перед Першою світовою війною гостро полемізувалася потреба у будівництві нового шкільного приміщення, одначе вдалося реалізувати задум тільки у важкий повоєнний час завдяки жертовній наполегливій праці дублянської громади.Колишня школа у Дублянах, фото 2012р У 1926 році над озером на північній окраїні Дублян було зведено нову школу , цікаву за своїми архітектурними ознаками, модерну будівлю для навчання учнів у чотирьох початкових класах. Після перенесення школи у навчальний корпус Рільничої академії (1971) і завершення будівництва нових шкільних приміщень (1985) будівлю переобладнали для житлових потреб. Це Т-подібна в плані, зорієнтована на схід-захід, мурована на цегляних фундаментах, потинькована споруда. Східна сторона двоповерхова з арковим порталом, розташованим на південному торці будівлі та обрамленим двома колонами з дашком.

Західна сторона одноповерхова, доповнена двома різновисокими мезонінами. Вхід до західного крила веде через дерев'яний Ґанок. З північної сторони західного крила розташований ризаліт з додатковими дверима і круглим вікном, який завершений щипцем.

Вікна високі, прямокутні, оздоблені тинькованим обрамленням, розташовані з усіх боків будівлі. Дах під черепицею складної конфігурації, багатосхилий, різновисокий, на західному крилі - ламаний, на східному -двоступеневий з ліхтарями.


 Джерело: Юрій Токарський,  Юрій Дубик   «Архітектурний комплекс Львівського державного аграрного університету 1856–2006» (2006р.)

 

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: