шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

Наявних у господарстві приміщень не вистарчало, й вони не були придатними для проведення навчального процесу, тому у 1854 р. поруч з професорським нашвидкуруч споруджують новий навчальний будинок, в котрому могли б навчатися 30 учнів. Це була прямокутна в плані одноповерхова дерев'яна каркасна з потинькованими на глиняній обмазці стінами будівля без особливих архітектурних прикрас.

Після суттєвої перебудови 1871 року перший шкільний будинок набув характерного для навчальних закладів того часу планування. Одноповерхова, під ґонтовою покрівлею, збудована на плані "каре" споруда (розміром 36x41 м) мала невелике внутрішнє подвір'я. Більшість приміщень школи (класи, кабінети, лабораторії) отримала незалежні входи безпосередньо з коридору.

Від 1888 до 1919 року будинок використовувався для нижчої рільничої школи, згодом тут була амбулаторія, житлові кімнати та інші господарські приміщення. Розібраний частково у 1919 році і кінцево у 1952 році, він добротно відслужив аграрному шкільництву в Дублянах майже 100 років.


 Джерело: Юрій Токарський,  Юрій Дубик   «Архітектурний комплекс Львівського державного аграрного університету 1856–2006» (2006р.)

фото надав: Ю. Токарський.

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: