шаблоны joomla сайт визитка
Скачать Joomla 3 шаблоны бесплатно

Новий навчальний корпус . За ухвалою Галицького сейму в 1882 році розпочали будівництво нового навчального корпусу, який прийняв перших студентів у червні  1888 року. Без сумніву ця подія поклала початок формуванню нового центру Високої рільничої школи на другому етапі діяльності. Автором проекту був, ймовірно, архітектор Юліуш Цибульський.Навчальний корпус у Дублянах

Корпус розташований на колишньому дослідному полі, головним західним фасадом звернений до нової дороги. Навчальний корпус у ДублянахТрадиційно довкола головної споруди навчального закладу формувався парк з рідкісними породами дерев. Ядром благоустрою парадної зони перед головним входом до корпусу 6ув великий круглий сквер - травник, попри який проходила кільцева доріжка. Тут у жовтні 2002 році встановлено пам'ятник видатному політичному діячеві України Степанові Бандері.

Зовнішній вигляд і планування будівлі свідчать про її еклектичний характер. Це двоповерхова, на високому цоколі, видовжена в плані, прямокутна споруда. Композиція фасаду - класична, з одним центральним семивіконним і двома   наріжними  тривіконними   ризалітами.   Вікна   високі,   розташовані рівномірно по периметру забудови, декоровані рустом і завершуються лучковими перемичками.

Центральний ризаліт з неоготичними дверима, оздобленими на віконцях і світлику металевими кованими ґратами рослинного орнаменту, завершується псевдоренесансовим фризом і декоративними дерев'яними кронштейнами. У піддашші будівлі збереглися оригінальні дерев'яні кронштейни, що підтримують припусниці кроквяної системи даху. Сам дах високий, багатосхилий, первісно покритий дахівкою, котру у 20-х роках XX століття замінили оцинкованою бляхою. Центральний ризаліт завершується неоготичною вежичкою з годинником, якому лихоліття Другої світової війни примусили зупинитися аж до початку третього тисячоліття. У 2003 році при всебічному сприянні ректора університету академіка Володимира Снітинського групою співробітників кафедри механізації, переробки і зберігання сільськогосподарської продукції під керівництвом доцентів Петра Ванкевича та Олексія Бурнаєва (автор проекту) були створені потужні та одночасно економічні електромеханічні механізми приводу стрілок та бою, що дало можливість відновити роботу стародавнього хронометра.

У площині даху збереглися псевдоґотичні за формою, шпилясті віконечка, декоровані вишуканими кованими гірляндами, які разом зі скромними димарями підкреслюють естетичну величавість споруди. Над центральною частиною даху височіє невеликий оглядовий майданчик, огороджений кованою решіткою з рослинним орнаментом. Тамбур головного входу з проміжними дверима прикрашають з обох боків псевдоренесансові пілястри, що з'єднуються арками. Це приміщення перекрите неоготичним склепінням.

Будівля опирається на потужні кам'яно-цегляні фундаменти, її стіни муровані з червоної цегли. Висота поверху 4,3 м, перекриття та підлоги дерев'яні. Сходи на другий поверх і горище виконані з твердих порід дерева. Опалення будинку здійснювалося кахляними печами на твердому паливі (сьогодні діє централізоване опалення від загальноміської мережі). Освітленні електричне, в минулому - гасовими лампами. Просторі пивниці, перекриті цегляним склепінням, освітлюються й вентилюються невеличкими віконцями -продухами.

Планування будівлі передбачало розташування навчальних аудиторій лабораторій, музеїв, бібліотеки, адміністративних приміщень на обох поверхах споруди. Додаткові бічні входи до будівлі та сходи від них на другий поверх об'єднані через окремі аудиторії з центральними коридорами, дозволяли автономно використовувати приміщення, розташовані в південному ті північному крилах корпусу, що свідчать про виняткову оригінальність функціональну доцільність внутрішнього планування. Центральні двері східного фасаду давали змогу в критичних ситуаціях швидко евакуювати з приміщення людей.

Після завершення будівництва нових навчальних корпусів у 1965 році споруду передали у тимчасове користування Дублянській середній школі, потім допоміжним службам університету та деяким державним органам міста, на другому поверсі пам'ятки розташовувалася Дублянська школа мистецтв ім. Степана Турчака. У 2004 році сюди переведено землевпорядний факультет університету. Будинок зареєстрований як пам'ятка архітектури.

Тепер будівля перебуває в задовільному стані, фасади та інтер'єри споруди не зазнали суттєвих змін, у 2005 році проведено реновацію інтер'єрів.

 

You have no rights to post comments

Увійдіть за допомогою соціальних сіток:

або ввівши ваш логін і пароль, якщо ви реєструвалися безпосередньо на цьому сайті: